Съдържание:

Това е чудото, от което Раул Фернандес ще се нуждае във Валенсия, за да стане световен шампион по Moto2

Световното първенство MotoGP приключва този уикенд във Валенсия и най-накрая само един от световните шампионати ще бъде решен в последното състезание. Става дума за Moto2, където Раул Фернандес все още има надежда да избегне алирона на Реми Гарднър, въпреки че е много сложно.

След победата на Гарднър при Портимао, разликата е 23 точки в полза на австралиеца. Ако вземем предвид, че максимумът, който може да се постигне в Гран При, е 25, можем да добием представа за чудото, от което се нуждае Раул Фернандес, ако иска да направи мачадо и да вземе титлата.

Фернандес трябва да спечели в Честе, а Гарднър да падне

Раул Фернандес Алгарве Moto2 2021

Раул Фернандес трябва да спечели състезанието. Това е основното и задължително условие, за да имате опция за заглавие. Ако Фернандес не спечели, Гарднър ще бъде шампион, независимо какво прави. Ако Фернандес победи, за Гарднър е достатъчно да завърши тринадесети да осъди първата си световна титла.

С други думи, Фернандес трябва да спечели състезанието и Гарднър да падне да бъде световен шампион. Като се има предвид темпото на Ajo Motorsport Kalex, изглежда практически невъзможно Гарднър да завърши четиринадесети или по-лошо без предходен инцидент.

Раул Фернандес Алгарве Moto2 2021 2

Математиката казва, че е практически невъзможно, но има някаква причина за надежда за Фернандес. Ако испанският има нужда от нещо, това е хаотична надпревара и изглежда, че може да бъде: Прогнозата за валежи има и за дните от събота и неделя. Водата ще бъде съюзник на Фернандес.

Ако Фернандес спечели Световната купа ще бъде първият, който влезе в дебютния си сезон Ако пренебрегнем Тони Елиас, който го направи през 2010 г., първата година от съществуването на Moto2. Ако Гарднър спечели, той ще бъде първият австралиец със световно първенство след Кейси Стоунър през 2011 г.

Бъдещето на Фернандес в KTM е решено, след като намери място за брат си

Адриан Фернандес Портимао Moto3 2021

За Фернандес ще бъде добре да се изправи срещу това състезание, знаейки, че бъдещето му в KTM вече е решено. Той ще се състезава в MotoGP с Tech3, а също така ще бъде структурен партньор на малкия си брат, Адриан Фернандес, който беше потвърден този уикенд. KTM трябваше да направи дантела, за да изпълни исканията на Раул Фернандес.

KTM трябваше да премахне Даниел Холгадо от Tech3 да дебютира директно в отбора на Ajo Motorsport с Jaume Masià и по този начин да остави празнината свободна в Tech3, за да може Фернандес да бъде партньор на Deniz Öncü. Големите губещи са колумбиецът Давид Алонсо и бразилецът Диого Морейра, които играха на тази позиция.