Съдържание:

Енеа Бастианини се завърна на подиума в Мизано и вече изпреварва Хорхе Мартин като най-добър новобранец в MotoGP

Anonim

Изглеждаше, че битката за новобранец на годината този сезон в MotoGP нямаше да има много история след победата и двата подиума на Хорхе Мартин, но той беше много сериозна конкуренция за тази награда. Енеа Бастианини завърши прекрасна кариера в Мизано и вече е напред.

Бастианини, който стартира осемнадесети след ужасно класиране в дъжда Той напредваше малко по малко, правейки много интелигентно състезание, докато не се качи на подиума, изпреварвайки Фабио Квартараро в последната обиколка, който вече беше световен шампион по математика, но трябваше да се предаде на силата на Ducati.

Бастианини може да е последният подиум за Esponsorama, единствения испански MotoGP отбор

Бастианини Мизано Мотогп 2021

Кариерата на Бастианини беше най-интелигентната. Той остана спокоен през първите няколко обиколки, запази гумите си и изчака представянето на останалите да спадне. Така напредъкът му беше постоянен, докато не достигна самия Фабио Куартараро, след като надмина Алекс Ринс и Йохан Зарко.

Той ли е Вторият подиум на Бастианини в новия му сезон в MotoGP, и двамата са били в Мизано. Има много заслуги, като се има предвид, че той не само се състезава с миналогодишното Ducati, но го прави в екип, който е по-отдаден на неговия съотборник Лука Марини, който ще продължи през 2022 г. почти като собственик.

Мартин Мисано Мотогп 2021

Освен това Мизано беше не само подиум за Бастианини, но и за Спонсорамата. Единственият испански отбор в решетката на MotoGP Той ще напусне Световното първенство през 2022 г., за да направи място за VR46, така че може да е постигнал последния си подиум на Световната купа в Мизано. Те все още ще се бият с LCR и Aprilia в генералното класиране на отборите.

С този подиум Бастианини е начело в генералното класиране на новобранците на MotoGP, извеждайки Хорхе Мартин с пет точки. Мадридският състезател от началото на сезона казва, че не му пука за тази титла, но сигурно го боли, че го печели състезател от същата марка и с по-стар мотоциклет.

Бастианини Емилия Романа Мотогп 2021

Мартин беше един от многото шофьори, катастрофирали в Мизано. Падане на предното колело, което вероятно се дължи на твърде студения асфалт. то е Четвъртото пенсиониране на Мартин през 2021 г, който добави към четирите състезания, които той пропусна поради контузия, не му носи никаква полза в генералното класиране.

Сега остават две състезания, Португалия и Валенсия, в който Мартин ще се опита да си върне титлата за най-добър новобранец на годината. Големият проблем е, че Портимао е пистата, където стика беше ударен в началото на сезона, така че умът също ще играе важна роля. Другите двама новобранци, Лука Марини и Лоренцо Савадори, не се броят.