Съдържание:

MotoGP Валенсия 2019: графици и къде да гледате състезанията на живо

Приключва сезонът 2019 на Световния шампионат MotoGP. Този уикенд Гран При на Валенсия и с него завесата ще падне върху сезон, в който няма разрешени големи проблеми или точно обратното.

След няколко години, в които изглеждаше така Марк Маркес беше все по-обсаден, испанският ездач преодоля огромна година, в която пристига на пистата Рикардо Тормо де Честе с колекция от точки в генералното класиране, която е близо до 400, и трябва да му се даде лошо, за да не преодолее тази бариера, тъй като вече добавя 395 точки.

Последните фойерверки пристигат във Валенсия

Motogp Валенсия 2019 2

Марк Маркес заслужено спечели осмата титла като световен шампион по мотоциклетизъм в Тайланд. Осма топка, която той пусна безцеремонно с победа над Фабио Куартараро, показвайки, че дори когато не е нужно да печелите, вие печелите, и започва сезон, в който най-лошият му резултат след приспадане на пенсионирането в Остин е шест втори места.

От онази неделя в Бурирам, състезателят на Cervera се зае да завърши сезона, както никога досега: да запази инерцията си и да не прави грешки, въпреки че короната беше добре вързана. И момче има.

Motogp Валенсия 2019 5

След Гран при на Сан Марино Маркес има серия от пет победи и тя е прекъсната само от второто място, дадено на пословичният Маверик Винялес че успя да компенсира фиаското в Австралия с победа, която го отведе от ада в рая.

Този 2019 Маркес ще иска да затвори сезона поне с още един подиум, но този във Валенсия е писта, в която Марк не е особено добър. От 2013 г. 93 постигна победа само през сезон 2014 В други случаи той трябваше да се предаде на натиска на други състезатели и вероятно това е трънът, който действащият шампион ще иска да премахне преди края на годината.

Motogp Валенсия 2019 1

От страната на гаража на Repsol Honda, която гледа към страната на Маркес, всички са усмивки. Шампионският ездач има шампионски мотоциклет и обратно, но истинската позиция на силата е тази на ездача. Изправен пред начина да направим Honda RC213V по-дозволителен, така че останалите състезатели на Honda да могат да го карат бързо, Маркес беше откровен, като увери, че „ние се опитваме да направим по-добър мотоциклет за всички, но Ако спечеля, другите не ме интересуват".

Пилотът би уверил Корседимото, че „Honda трябва да ми даде всичко, което поискам“, и това е декларация за намерение, която ще определи връзката между пилота и марката за бъдещето. предстои подновяване до 2021 г.

Motogp Валенсия 2019 7

В същото интервю Марк посочи, че неговият приоритет е Honda и че парите не са приоритет в преговорите, но разбира се, всичко се случва, защото марката ви предлага мотоциклет, верен на вашия стил. Ако Honda подслади своя прототип, така че другите шофьори да могат да се движат бързо в ущърб на производителността на 93, Маркес може да се обърне към други предизвикателства.

Всъщност за Honda тази ситуация представлява вътрешна криза, но прикрита от добрия вкус на победите на Маркес. Останалите ездачи, с изключение на Crutchlow, не могат да бъдат бързи с RC213V и проверката е от другата страна на гаража с Лоренцо с чук, но без масло.

Motogp Валенсия 2019 3

Балеарецът достигна дъното в Австралия с най-лошото си състезание, последно и с повече от минута след победителя: Маркес. Нещото на Лоренцо е нещо повече от липса на адаптация, т.к Йохан Зарко В първия си уикенд с японския мотоциклет, който замени Nakagami, той постави Honda в точки и 40 секунди пред Лоренцо.

В Сепанг Лоренцо каза, че е показал, че чукът все още е там, със състезателно темпо, което му позволи да се позиционира само на 34 секунди зад победителя. Липсва адаптация, липсва масло и липсват много други неща, за да видим отново Лоренцо отпред, но те зависят само от него.

Motogp Валенсия 2019 4

Междувременно изглежда само това Фабио Куартараро успя да се състезава срещу Маркес през втората половина на сезона, но успя Винялес тази, която изглежда реагира и се появи като алтернатива в последните две състезания.

За останалото малко за казване. Алекс Ринс спада след победата си на Гран При на Великобритания и Андреа Довициозо нито е, нито се очаква отвъд няколкото подиуми, на които може да лови. Италианецът взема тази 2019 две победи и седем подиума. Достатъчно за Ducati Desmosedici GP19, който според самия пилот вече е достигнал своя връх през лятото.

До края на годината имаме традиционни графици, но с една уговорка. Категорията електрически мотоциклети на MotoGP, MotoE Освен това ще се играят две състезания във Валенсия, така че програмата ще трябва да освободи място за малко в неделя.

Motogp Валенсия 2019

Първото състезание MotoE ще се проведе в събота след квалификационните сесии за останалите категории, от 16:15 часа. В неделя загрявката на Moto3, Moto2 и MotoGP ще продължи, за да се промъкне във второто MotoE състезание преди състезанията и ще остави останалите класове да работят в обичайните си часове: Moto3 в 11:00, Moto2 в 12:20 и MotoGP в 14:00 ч

За да не пропуснете действието на случващото се на пистата Рикардо Тормо де Честе, ви оставяме под всички графици на Гран при. Както вече знаете, в почти всички състезания единствената опция за следене на Световната купа този сезон е чрез DAZN, след като платформата за стрийминг пое правата за излъчване на шампионата, но във Валенсия ще има изключение и също Състезанията Moto3, Moto2 и MotoGP могат да се видят на живо в Куатро, докато обученията ще се провеждат от Be Mad.