Съдържание:

Ана Караско си възвръща лидерството в Световното първенство Supersport 300 в състезание, доминирано от Джефри Буис

холандците Джефри Буис направи невъзможното в категорията Supersport 300 в Арагон. Той избяга соло и спечели състезанието с огромно превъзходство. Той вече показа най-добрия ритъм по време на тренировка, но успя да го улови в състезанието, като стартира много добре и вече избяга в първите завои.

Отзад битката беше интензивна и големият бенефициент беше Ана Караско. Не само защото беше втора, а защото Скот Деру падна в последните метри, така мурсианката си върна лидерството на световното първенство. И фантастична трета позиция за Мика Перес. Двоен испански подиум в MotorLand.

Деру падна в последните метри и Мика Перес се качва на подиума

Alvaro Diaz Spp300 Арагон 2020 г

Преди заминаване лоши новини за Unai Orradre, който излезе пети, но беше изпратен в опашката на решетката за нарушение на налягането в гумите. Джефри Буис успя да запази първата позиция на старта пред братята Каваками, които и двамата бяха влезли на първия ред.

Буис беше готов да прекъсне състезанието. Той наведе глава и започна да бяга сам. Само след две обиколки той вече беше на секунда пред Бруно Йераци. Катастрофите в задната част на групата не се случват постоянно, обичайният модел на тези състезания Supersport 300.

Kroh Ssp300 Арагон 2020 г

Определено Буис си тръгваше без съпротива. Холандецът вече имаше три секунди предимство, а битката беше за подиумни позиции, където имаше много голяма група. В него също бяха Мика Перес и Виктор Родригес, но по-назад Ана Караско, която имаше много по-трудно време в първите обиколки.

Малко по малко Караско започна да се проявява. също Лидерът в шампионата Скот Деру бързаше да стигне до върха, а Унай Орадре, другият голям испански актив, се върна, за да достигне до групата. Той имаше толкова много възможности, колкото и останалите да се качи на подиума. Оставаха три обиколки, които трябваше да останат без четвърт.

Sofuoglu Spp300 Арагон 2020 г

Падането от Софуоглу, вторият като цяло, разтегна групата малко, като Караско е на втора позиция в състезанието. Перес също беше в квартет, заедно с Деру и Уго Де Канселис. Но Orradre се възползва от битката на подиумната група, за да закачи целия пелотон в последната обиколка.

Победа за удоволствие за Буис, който спечели с брутална преднина от седем секунди. Втора позиция за Ана Караско, много умна и която възстановява лидерството на световното първенство благодарение на падането на Deroue в последните метри. За да завърши купона, трета позиция за испанката Мика Перес. Унай Орадре завърши шести.