Съдържание:

Тим Гайсер и Хорхе Прадо летят в Тренто, за да намалят разликата с лидерите на MXGP и MX2

Какви раси ни остави назначаването на Тренто от Световно първенство по мотокрос. Пред всеотдайната публика от цяла Европа състезателите от най-тежката дисциплина в света са положили усилия да дадат най-доброто от себе си и да предложат тотално шоу.

Тим Гайсер успя да победи ветерана и всемогъщ Антонио Кайроли в максимална категория докато Хорхе Прадо е постигнал нов двойник, който го доближава малко до най-големия му съперник MX2: Томас Кьер Олсен.

Тим Гайсер побеждава Антонио Кайроли в Тренто

Mxgp Тренто 2019

С Антонио Кайроли Състезавайки се у дома, феновете предпочитаха италианския състезател, но нещата не бяха толкова лесни за ветеранския ездач на Red Bull KTM Factory Racing. Тим Гайсер нямаше да го улесни толкова.

Когато портата на първото състезание падна, Кайроли беше този, който се позиционира на първо място с Гайсер заема дискретна пета позиция, но предстоящите съперници нямаше да бъдат твърде трудни за словенския световен шампион: Гебен Ван Венрой, Алесандро Лупино и Иво Монтичели.

Mxgp Тренто 2019 8

Бързо, за по-малко от обиколка, Гайсер зае четвърто място, за да грабне второто място първо от Монтичели и Лупино по-късно. Междувременно Кайроли стреляше до смърт за да се опита да избяга, но очите на ездача на Хонда бяха приковани към номер 222 на сицилианеца.

Поддържайки преднина от 2 секунди за шепа обиколки, Кайроли се опита да устои, но натискът от Гайсер стана непоносим. А Грешка в Кайроли в 16-та от 19-та обиколка той позволи на словенеца да поведе и да спечели състезанието. Трети остана Паулин, следван от Арно Тонус и Иво Монтичели.

Във втория ръкав Тим Гайсер не прости и получи първата си дупка за сезона. Точно зад волана на Гайсер Антонио Кайроли бе преследван от Готие Полен, Арно Тонус и Томи Сърл.

Mxgp Тренто 2019 1

С всички погледи към новото Дуел Гайсер-Кайроли В 9-та обиколка грешка на Гайсер позволи на Кайроли да се възползва от липсата на скорост на главната права, за да прехвърли словенец, като побърка италианските фенове, но Гайсер нямаше да се предаде.

Пет обиколки по-късно и след проверка на това Кайроли не можеше да се измъкне, Гайсер си върна преднината в същата точка, където беше загубил позиция няколко обиколки по-рано. След това Кайроли направи всичко възможно да върне Гайсер, но две грешки на италианеца с две оставащи обиколки оставиха Хонда сам през финалната линия. Кайроли беше втори, следван от Паулин, Тонус и Ясиконис.

В отсъствието на Джефри Херлингс, Антонио Кайроли продължава да води в генералното класиране със 191 точки, но си е измислил неудобен спътник. Тим Гайсер е на второ място със 175, само на 16 точки зад италианеца.