Съдържание:

Неудържим! Хорхе Прадо в MX2 и Тим Гайсер в MXGP са повече лидери, след като спечелиха двете си състезания в Германия

Отново нямаше изненади в Световното първенство по мотокрос, което се проведе в Теутшентал (Германия), фаворитите спечелиха.

Толкова много Хорхе Прадо в MX2 като Тим Гайсер В MXGP те дойдоха като лидери в Латвия и с това ново събитие за отбелязване на точки постигнаха още по-голямо предимство пред по-преките си конкуренти в шампионата.

Тим Гайсер доминира с многосекунден матрак

Gajser Motocross Gp 10 Ger 2019

Тим Гайсер, състезателят на отбора на HRC, за пореден път не разочарова и показа как е на път към третата си световна титла по мотокрос. В първо състезание не можеше да започне по-добре получаване на Holeshot. Отзад го последваха канализация Джереми, Жулиен Либер, Арно тонус и Готие Паулин.

По време на състезанието тези петима пилоти влагаха вълнение във всеки завой, който преговаряха. Гайсер успя да се дистанцира за четири секунди от Канализатор, който беше втори за първите няколко обиколки. Словенецът допусна грешка, заради която стигна до втория и дори се сблъска. Но това не беше достатъчно за Гайсер да загуби първата позиция и той дори можеше да има до осем секунди преднина пред следващия пилот.

Paulin Motocross Gp 10 Ger 2019

Паулин и Февр имаха добра битка за част от надпреварата за пето място. Либер от своя страна успя да изпревари Канализатор и да получи втора позиция, докато не пострада a фрактура в левия лакът и трябваше да се откаже. Това накара Seewer да си върне второто място, което не можа да запази, т.к Тонус го изпревари в края на състезанието.

В втори тест MXGP на уикенда Gajser отново направи Holeshot, докато Seewer и Febaha, от екипа на Yamaha, се сблъскаха в първата обиколка. Полс Йонас от Husqvarna се класира на второ място, следван от Тонус, Ансти и Паулин. Seewer падна на 14-та позиция и Февр до 23-ти. Петте места не се промениха през цялото състезание до последната обиколка, когато Паулин изпревари Ансти и зае четвърто място. Seewer от своя страна успя да се изкачи до осма позиция.

Tonus Motocross Gp 10 Ger 2019

След двете си победи, Гайсер увеличава преднината си до 83 точки с уважение до Антонио Кайроли, който е втори като цяло и в двете състезания не се класира в Топ 10.