Съдържание:

Шестият различен победител в Moto3! Тони Арболино побеждава Лоренцо Дала Порта на същото карирано знаме

Позорно състезанието Moto3, което сме живели в Mugello. Както е отличителният белег на италианското оформление, победителят не е определен до самия кариран флаг, където Тони Арболино изненада Лоренцо Дала Порта и грабна заслужената победа по темп и амбиция.

Той е шестият различен победител в шестте състезания, които проведохме този сезон, което ясно показва, че сме изправени пред категория без крал. Арон Канет поне запазва преднината си в състезание, което не е минало добре за него, а също така Jaume Masiá отново се включва в битката с изключително завръщане.

Страхотно завръщане за Масия и Канет остава лидер

Дала Порта Муджело Мото3 2019

На старта полякът Тони Арболино започна зле и Габриел Родриго поведе, но скоро италианецът си върна позицията. Започваше да се формира макрогрупа от пилоти, състояща се от до 18 бегачи. В четвъртата обиколка щеше да дойде първото завъртане падането на Габри Родриго, състезателят, който стартира втори и доминира в Warm Up.

Това падане позволи да се разбие групата и седем пилота успяха да напуснат в търсене на подиума. Те бяха Лоренцо Дала Порта, Тони Арболино, Тацуки Сузуки, Дарин Биндер, Джон Макфий, Денис Фоджа и Арон Канет. Пилотът на Leopard се опита да дръпне и отвори пролука, като ясно показа, че има повече ритъм от съотборниците си.

Suzuki Mugello Moto3 2019 г

Отзад испанецът Алонсо Лопес отиде на земята в преследващата група, докато Niccolò Antonelli, Jaume Masiá и Andrea Migno успяха да направят скока и да закачат седемте глави. Сформира се група от десет пилота, в която Дала Порта не пуска главата си и продължава да дърпа.

Тази категория обаче няма ред. Лоренцо Дала Порта подаде оставка, като видя, че не може да избяга и ритъмът спадна. Това позволи на цялата преследваща група да се присъедини отново към лидера на състезанието, оставяйки 17 бегачи да се борят отново за подиума. Алберт Аренас, Раул Фернандес и Серхио Гарсия бяха сред повторно сгодените.

Canet Mugello Moto3 2019

Пет обиколки от края водещата група се изчистваше. Четири падания, от Фенати, Миньо, Тоба и Сасаки, покосиха пилотите. Дала Порта отново наложи своя ритъм и поведе към последния корнер, но чехлите му изиграха номер и Именно Тони Арболино, полякът, взе победата с 29 хилядни.

Завръщането на Jaume Masiá беше невероятно, като завърши трети след оживена последна обиколка. Арон Канет успя да бъде едва седми, но запазва лидерството в световното първенство. Точки за Раул Фернандес (11-и), Алберт Аренас (12-ти) и Серхио Гарсия (13-ти). Състезанието не завърши поради грешка на Маркос Рамирес. Висенте Перес е деветнадесети.