Съдържание:

Най-добрата версия на Хорхе Лоренцо с Ducati води 11 обиколки в Австрия, "това беше най-доброто състезание"

Отдавна не сме виждали толкова близко състезание от началото до края MotoGP и този уикенд Гран При на Австрия Той утоли жаждата ни за ръкопашни битки между пилотите, като зае първото място на подиума в надпреварата. В крайна сметка победата бе за Андреа Довициозо, но в ранните етапи на надпреварата това беше неговият съотборник Хорхе Лоренцо този, който е заел първата позиция.

Испанецът стартира от трета позиция на стартовата решетка със своя Ducati GP17 и той поведе много скоро след като изпревари Андреа Довициозо и Марк Маркес, от този момент нататък той започна да дърпа, за да се опита да се дистанцира, но малко по малко предимството му беше разредено.

Трябваше да намаля мощността

Хорхе Лоренцо Мотогп 2017 Австрия 3

Голямото заминаване на Хорхе Лоренцо Това му позволи да води състезанието през първите 11 обиколки, докато Андреа Довициозо първи и Honda Honda на Марк Маркес и Дани Педроса по-късно го изпреварват. Накрая той завърши четвърти, спечелвайки някои безценни точки за него през първата си година в Ducati.

За Хорхе може би това е така най-доброто състезание Той го направи от началото на сезона, „завършихме по-близо от всякога до победителя, на шест секунди разстояние, бяхме на първия ред и водехме повече обиколки от всякога“. Испанецът оставя Спилбърг щастлив, след като завърши четвърти и получи третото най-добро време в QP в събота.

Хорхе Лоренцо Мотогп 2017 Австрия 4

И на мощност това, което имаше в квалификационната сесия, беше това, което липсваше на Майорка днес на неговото Ducati, "този път ни липсваше мощност, защото от трета обиколка нататък трябваше да сменя картата и да сложа карта с по-ниска мощност, за да пестя гориво".

Най-накрая пристигна много честно на бензина в края на състезанието и това не му позволи да кара толкова бързо, колкото може: "Прекарах голяма част от състезанието без силата на тренировка и на правата губех много в сравнение с моите съперници." Освен това задната гума също го е наранила, „износването от дясната страна не ми позволи да поддържам темпото и предната група избяга“.

Хорхе Лоренцо Мотогп 2017 Австрия 2

изток четвърто място, извежда Лоренцо до седма позиция в таблицата със 79 точки и майорканецът е убеден, че резултатите ще дойдат скоро: „Всеки път, когато карам по-последователно и ще извличам повече резултати от мотора. Имаме много малко работа, няколко десети, да се борим за победите и трябва да сме доволни“.

В Следваща възможност Хорхе ще демонстрира напредъка със своето Ducati на 27 август, когато започва Гран При на Великобритания в Силвърстоун, където миналата година Лоренцо завърши осми с Yamaha.