MotoGP Великобритания 2012: Маверик Винялес печели колоездачното състезание Силвърстоун

Anonim

И аз казвам колоездач, защото гледам първата част от последното състезание на Световно първенство MotoGP На Великобритания с до единадесет бегачи Moto3 карайки в група и борейки се за победа, изглеждаше повече като етап от Тур дьо Франс, отколкото състезание с мотоциклети.

В крайна сметка и след фрагментирането на групата на няколко части, Маверик Винялес (Blusens Avintia) взе победата преди Луис Салом (RW Racing GP) и дотогава лидер на временния генерал, Сандро Кортезе (Ред Бул КТМ Чесън). Германецът губи първото място в полза на испанеца, който затваря тройка победи и шест подиума в кръга Силвърстоун.

Изключеният светофар запази а компактна група от девет пилоти за голяма част от състезанието. Маверик Винялес, Луис Салом и Ефрен Васкес (JHK Laglisse) изглеждаха най-силни, следвани от Алексис Масбу (Caretta Technology), Сандро Кортезе, неговия съотборник Дани Кент (Red Bull KTM Ajo), Романо Фенати (Team Italia FMI), Луис Роси (Racing Отбор Германия) и малайзиецът Зулфахми Хайрудин (AirAsia-Sic-Ajo).

Луис Салом
Луис Салом

При такава голяма група ритъмът на главата беше доста бавно така че Маверик Винялес се опита да избяга. Пропуските в четирите прави обаче играха в полза на преследвачите, които многократно избягваха бягството на испанците. Високите времена също улесниха третия официален ездач на KTM, Артър Сисис (Red Bull KTM Ajo) заедно с португалците Мигел Оливейра (Estrella Galicia 0, 0) се обединяват и образуват група от единадесет пилоти.

Въпреки това, тази група е толкова многобройна няколко обиколки от двете Маверик Винялес Какво Луис Салом и Сандро Кортес и те започваха да получават няколко фута предимство. Отзад останаха останалите, докато Мигел Оливейра се върна, за да остане извън куката.

Беше ясно, че състезанието ще бъде оспорено от тези трима състезатели, с a Луис Салом че е убеден, че ще спечели първата си победа. Въпреки това, в последната обиколка, след като двамата испанци се прегледаха няколко пъти, Сандро Кортезе видя своята възможност и стана втори. Боят между германеца и Луис Салом допусна Маверик Винялес се дистанцира на няколко метра, колкото да постигне победа с почти секунда предимство. Луис Салом успя да си върне позицията и да влезе във втори гол с по-малко от една десета предимство пред Сандро Кортезе.

В групата, която се бори за четвърто място, Алексис Масбу Той победи Ефрен Васкес и Дани Кент, докато Лоис Роси падна на земята в последната обиколка.

Сандро Кортезе

Мото3 временна обща класификация: * 1. Маверик Винялес, 105 точки * 2. Сандро Кортезе, 103 т. * 3. Луис Салом, 75 точки * 4. Романо Фенати 61 т. * 5. Луис Роси, 45 т.