Макс Биаджи, световен шампион по супербайк с половин точка

Невероятен край на шампионата, който имахме в Superbikes. След като Макс Биаджи катастрофира в първото състезание от кръга на Magny Course корсарът той имаше повече от всякога натиск върху раменете си. Въпреки това, въпреки че е изиграл дискретна роля във второто състезание, той е послужил да бъде Световен шампион по супербайк за втори път в спортната си кариера.

Така завършва луд сезон в който изглеждаше, че нито един пилот не иска да вземе титлата. Постоянните грешки от страна на фаворитите, съчетани с лош късмет, ни накараха да преминем от класиране, което теоретично даде Марко Меландри като победител към текущото класиране.

Но наистина ли е спечелил най-бързият макс ездач? аз лично имам усещане, подобно на това от преди сезон в Moto2 където Стефан Брадл е римлянинът, а Марк Маркес е Сайкс. Както и да е, с тази оспорвана титла римлянинът е на същото ниво като ездачи като Трой Корсер или Колин Едуардс, само че той винаги ще бъде запомнен като краля на 250cc, поздравления и благодарности за шоуто Макс!