Съдържание:

Бен Спайс, тексаският терор, доказва своето превъзходство

В случай, че някой не е бил достатъчно ясен, Miller Motorsport Park е територията на тексас терор бен шпиони. Снощи, в демонстрация на сила, Spies спечели и двата манша от северноамериканския кръг на World Superbikes, като направи и най-малката отстъпка на своите съперници. Въпреки че е вярно, че Нориюки Хага Той беше силно изтощен заради катастрофа на Суперполюса, останалите му се изправиха и му отне доста време да смени светофара на старта. Останалите състезания бяха история.

Освен това първият кръг беше прекъснат в шестата обиколка, когато Карл Мъгеридж той падна и остана наранен насред пистата. При рестартирането бяха взети предвид времената на първите пет обиколки, с които Spies имаше 4,2 секунди пред Карлос Чека, който прекара известно време в битки в преследващата група, докато успя да изпревари Микеле Фабрицио и по този начин удостовери най-доброто си класиране до момента в шампионата. Хага в това състезание не можа да премине девето място. Макс Биаджи Той показа добрата си работа, като стартирайки от четвъртия ред на решетката, той успя да завърши шести, доказвайки на дългата права на пистата, че Aprilia има много мощен двигател, способен да го накара да лети.

WSBK Miller 2009 състезание

Другите испанци имаха смесен късмет, докато Грегорио Лавила завършил четиринадесети, Фонси Нието Направих го шестнадесети, Давид Салом завърши 20-и пред Рубен Хаус че може да вземе само двадесет и първото място. Изглежда много ясно, че BMW изобщо не харесваше американската писта, както и мен, което изглеждаше като доста скучна верига, а на моменти дори опасна, тъй като чакълът беше много близо до пистата на твърде много части. Зрителите не са, че са придружавали много, защото 47 300 посетители не са много в страна, където е на почит автомобилният спорт.

Кенан Софуоглу се завръща към победата

Най-накрая турчинът Кенан Софуоглу се завръща към победата тъй като през 2007 г. е обявен за шампион на категория Суперспорт. И го направи по пътя на шампионите, защото остана на гърба на групата, която се формираше практически от самото начало. Тази група е водила почти цялото състезание Cal Crathclow, следван отблизо от Юджийн Лавърти, Джоан Ласкорц и турчинът. Но в последната обиколка военните действия бяха отприщени и турчинът успя да се възползва от битката, която поеха Кръчлоу и Лавърти и той е откраднал портфолиото им с голямо умение, като по този начин постигна своята тринадесета победа в категорията. Lascorz изпадна на четвърто място, тъй като представянето на неговия Kawasaki спадна леко в последната обиколка. Това, което прави този резултат, е да стегне още повече класификацията, воден от Кръчлоу със 135 точки; следван от Лавърти със 126 точки, а Софуоглу е трети със 108. Пета е нашата Джоан Ласкорц със 73 точки.

Triumph се представи много добре и на тази верига, но Джанлука Нанели катастрофира, докато се бори за пето място, завършвайки само Гари Маккой който е зад партньора си и е шести. Междувременно Яник Гера Той успя да продължи само четири места от стартовата решетка и завърши двадесет и втори.

Бен Спайс, 2-ра серия, 2-ра победа

WSBK Miller 2009 Бен Спайс

За Spies беше толкова ясно в този втори кръг, че от началото той е отпред и единственото нещо, което другите състезатели са видели, е ауспуха от неговата Yamaha R1. Само Фабрицио успя да проследи американеца от разстояние, но нищо друго. Карлос Чека той катастрофира в четвъртата обиколка, губейки всички очаквания за отстояване на своята горна линия. По този начин преследващата група е сформирана от Джонатан Риа, Леон Хаслам, който ще падне в последната обиколка, Макс Биаджи, Риуичи Кийонари и Якуб Смърз. След няколко секунди от болната Синя Накано, която също падна в първата серия.

Фонси Нието той завърши тринадесети, точно зад своя съотборник Кагаяма. BMW на Рубен Хаус не премина шестнадесетото място, последвано от почти три секунди от Трой Корсер. Грегорио Лавила той падна с петнадесет обиколки до края. Хага е приложил максимума на отбелязаните над всичко останало и не е влязъл в опасна битка, като по този начин завърши осми, но отбеляза, за да запази преднината си в крайното класиране, което води с 265 точки, докато Spies има 212 точки, а Фабрицио го следва с 201 точки. Ако вземем предвид, че във всяко състезание се играят по 50 точки, разликата на японците не изглежда толкова голяма.

Тези състезания послужиха като демонстрация на какво Бен Спайс е способен, когато познава пистата, защото грешките, които видяхме в Европа, не са нищо повече от това, грешки поради непознаване на схемата или лошо изчисление от страна на отбора. Преценявам, че това състезание не е оставило никого незавършен, но няколко ездачи на SSP и SBK бяха забелязани да бъдат бутнати в падока след завършване на състезанието. Сега да си починем до уикенда на 21 юни, когато моторите ще се движат отново в Мизано (Италия)